Ercan Havalimanına Uçan Havayolları

ercan-havaalaniKıbrıs Ercan Havaalanı’na Türkiye’nin çeşitli havalimanlarından direk uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Bu uçuşlar havayolu şirketlerini önceden belirlediği tarih ve saatlerde tarifeli olarak yapılmaktadır. Yüksek sezonda tarifeli seferlere ek olarak charter seferler de düzenlenmektedir. Havayolu ulaşımı en hızlı ve güvenli ulaşım şeklidir ve bazen çok ekonomik fiyatlara uçak bileti bulmak da mümkündür.

Türk Hava Yolları (THY), Atlas Jet, Pegasus, Anadolu Jet ve Onur Air Kuzey Kıbrıs’a tarifeli uçan havayolu şirketlerdir. Yüksek sezonda ve taleplerin yoğun olduğu dönemlerde (örneğin bayramlarda) bu şirketlerin dışında  birkaç havayolu daha Kıbrıs Ercan Havaalanına charter seferler düzenlemektedir.

Ercan Havaalanına gerçekleştirilen uçuşlar, İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Gazi Antep, Trabzon, Antalya, Hatay, Kayseri ve Şanlıurfa’daki havalimanlarından karşılıklı seferlerle yapılmaktadır. Türkiye’deki herhangi bir havalimanından KKTC Ercan Havalimanı’na uçuş süresi en fazla 90 dakika sürmektedir.

Kıbrıs Ercan Havalimanı’na Türkiye’den olan uçuşların dışında direk uçuş olmaması, havayolu ulaşımını biraz zorlaştırsa da, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yapılan karşılıklı seferler bu sıkıntıyı biraz da olsa hafifletmektedir.

Tıklayın, uçağınızdan indikten sonra kiralık aracınız sizi havaalanında beklesin !

Kıbrıs Rent a Car

Kibris arac kiralama

Kıbrıs'ta Araç kiralama fiyatları - 2019