Ercan Havalimanı'ndan Ulaşım

Ercan Havalimanı'ndan Ulaşım

ercan-havalimani-trip-rent-a-carErcan Havaalanına geldikten sonra ercan havalimanı’nda araç kiralama seçeneği dışında, ulaşımınızı iki şekilde sağlayabilirisiniz. Bunlardan biri Ercan Havalimanı toplu taşıma servisini gerçekleştiren şirket olan KIBHAS (Kıbrıs Havalimanı Servisleri) şirketidir. Şirket Girne, Lefkoşa, Gazimağusa, Güzelyurt ve Lefke’ye belirli saat aralıklarında kalkan otobüsleri ile yolcularını taşımaktadır. Aynı zamanda karşılıklı olarak şehirlerden de yolcularını Ercan Havalimanı’na taşımaktadır. Kıbhas’la yolculuk yapmayı planlıyorsanız, otobüslerin kalkış zamanını beklemeniz gerekmektedir.

Diğer bir yol ise Ercan’da hizmet veren taksilerdir. Taksiler Ercan Havalimanı’nda geliş terminalinin tam karşısında bulunmaktadır. Fiyatlar taksimetreye göre belirlenmektedir.  Taksi fiyatlarının Türkiye ile karşılaştırma yapıldığı zaman biraz daha yüksek olduğu söylenebilir. Gideceğiniz mesafe uzun ise taksi şöförü ile konuşup pazarlık yapma şansınız da vardır.

Kıbrıs’a günübirlik gelecekseniz Ercan’da taksi servisi hizmetini kullanabilirisiniz. Kuzey Kıbrıs’ta 3 günden fazla kalacaksanız, Ercan havalimanı oto kiralama hizmetimizi kullanmanızı öneririz. Taksilere göre daha kolay ve ekonomik yol olan ercan araç kiralama, toplu taşımanın yetersiz olduğu Kuzey Kıbrıs’ta araca ihtiyacınız olan her anda kapınızda olacaktır.

Kıbrıs Ercan Havaalanı rent a car için tıklayınız !     

Kıbrıs Rent a Car

Kibris arac kiralama

Kıbrıs'ta Araç kiralama fiyatları - 2019