Kıbrıs'ta Araç Kiralama

Kıbrıs'ta Şoförlü Araç Kiralama

kibris-soforlu-arac-kiralamaKıbrıs’ta şoförlü araba kiralama hizmeti arıyorsanız doğru adrestesiniz. Ercan Havalimanı Rent A Car olarak kiraladığımız son model araçlarımızın yanında “şoförlü kiralık araba” hizmeti de sağlıyoruz. Kişi sayınıza göre aracınızı ayarlıyor ve sizi Ercan Havaalanı’nda karşılıyoruz.

Kıbrıs trafiğinde araç kullanmak istemiyorsanız veya zorluk çekeceğinizi düşünüyorsanız, şoförlü araç kiralama servisimizden faydalanabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz yere adres bulma sıkıntısı çekmeden istediğiniz saatte ulaşabilirsiniz. 

Şoförlerimiz çalışma saatleri sabah 09.00, akşam 20.00 arasıdır. Bu saatlerin dışında şoförlü araba istiyorsanız, bize önceden bilgi vermeniz gerekmektedir. Profesyonel olarak gerçekleştirdiğimiz bu hizmetimizde, şoförlerimiz gezi sırasında isteğe göre rehberlik hizmeti de verebilmekte, size Kıbrıs tatilinizde veya iş gezinizde keyifli anlar yaşatabilmektedir.

Bizden KKTC’de şoförlü araba kiralama hizmeti hakkında fiyat almadan önce lütfen gidilecek güzergah hakkında bilgi veriniz. Faturanızı KDV dahil olarak hizmet bitimde alabilirsiniz.

KKTC'de şoförlü araç kiralamak için tıklayınız !

Kıbrıs'ta sabit hız kameraları

kibris-radarKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 2007 yılından beri faaliyette olan, şehir içi ve şehirler arası yollara yerleştirilmiş sabit görüntülü hız kameraları bulunmaktadır.

Hız kameraların esas amacı, araç sürücülerinin trafikte daha dikkatli araç kullanmasını sağlamak ve hız sınırını aşmadan güvenli bir şekilde seyahat etmelerine yardımcı olmaktır. Bu kameralar genel olarak tehlikeli virajlarda, çift şeritli ana yollarda, okul önlerinde, dönel kavşaklara gelmeden önce veya sürat yapılmaması gereken yerlere konulmuştur.

Kameraları gizlenmiş değildirler ve rahatça görülebilirler. Kameraya ulaşmadan önce en az 4 veya 5 uyarı levhası size kameraya ulaşmadan bilgilendirmektedir. Gördüğünüz ilk levhadan sonra yavaşlamaya başlamalısınız.

Sabit hız kameralarının bazıları hem önden hem de arkadan çekim yapabilmektedir. Bu yüzden hız sınırına bağlı kalmanız avantajınıza olacaktır. Kıbrıs genelinde görüntülü radarların hız sınırları yerleştirildiği yere göre değişmektedir. Hız sınırları, şehir içinde 50 km ile 65 km, şehirler arası yollarda 80 km ile 100 km arasında değişmektedir. 

Kiralık araçla hız sınırına uymayıp radara girdiğiniz zaman, sistem aracın  fotoğrafını çeker, kaydeder ve bir sonraki KKTC ziyaretinizde muhaceret polisi tarafından size gemi limanlarında veya Ercan Havalimanı'nda tebliğ edilir. Tebliğ aldığınız trafik cezasını ödemeden adadan çıkış yapamazsınız. Ceza KKTC’deki herhangi bir karakola ödenebilir. Aldığınız trafik cezasına itiraz etmeniz durumunda, cezanız size Lefkoşa merkez karakolunda fotoğrafla birlikte ıspat edilebilir.

01.09.2012 itibarı ile uygulanan para ve puan cezaları aşağıdaki gibidir ;

 1. 1.Hız sınırını, 20 km'ye kadar aşmanın cezası 130 TL ve 5 ceza puanıdır.
 2. 2.Hız sınırını, 20-40 km arası aşmanın cezası 195 TL ve 25 ceza puanıdır.
 3. 3.Hız sınırını, 40 km'den fazla aşmanın cezası 325 TL ve 50 ceza puanıdır.

Ceza bildirim formunun tebliği yapıldığı andan itibaren 15 gün içerisinde herhangi bir Kaza Polis Müdürlüğü Trafik Şubesi'ne yukarıda belitilen cezanın ödenmesi gerekmektedir.

Kıbrıs'ta Günlük Araç Kiralama

car rentalKıbrıs’ta araba kiralama minimum 3 gündür. 1 veya 2 gün araç kiralamak isteyen müşterilerimiz, 3 günlük araç kiralama bedelini ödeme kaydı ile araç kiralayabilirler. Bunun yanı sıra,

KKTC’ye kısa süreli iş veya aile ziyaretinde bulunan müşterilerimizden ve kısa süreli gezi amaçlı ülkemize gelmek isteyen turistlerden KKTC’de günlük araç kiralama konusunda şirketimize yoğun talep gelmektedir. Ercan Havalimanı Rent A Car olarak Kıbrıs’ta kısa süreli kalacak olan müşterilerimize özel “günlük araç kiralama” kampanyasını başlatıyoruz. Kiralayacağınız aracın marka ve modeline göre fiyatlarda değişiklik olabildiğinden, KKTC’de günlük araç kiralama talebiniz için, bizimle iletişime geçerek fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirisiniz.

Kıbrıs günlük araç kiralama için tıklayınız !

Kıbrıs Trafik Cezaları

kibris-trafik-cezaKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde trafik tıpkı İngiltere'de olduğu gibi, sol şeritten akmaktadır. Bu sistem Kıbrıs'ın İngiliz sömürgesinde olduğu dönemden kalma bir uygulamadır. Türkiye' de özellikle de İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde aktif olarak araç kullananlar, KKTC'de de zorlanmadan kiralık araba kullanabilirler. Ancak daha önce soldan işleyen trafikte araç kullanmamışsanız, sizler için bir kaç küçük  tavsiyemiz var;

Kıbrıs’ta trafik soldan aktığı için tüm kiralık araçların direksiyonları aracın sağ tarafındadır. Vites kolunu ise sol elinizle kontrol etmeniz gerekecektir. Sol elle vites atmakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız, size otomatik vites bir araç kiralamanızı tavsiye ederiz.

Önünüzde giden aracı geçmeniz gerektiğinde, önünüzdeki aracın sağ tarafından geçmeniz gerektiğini unutmayınız. 

Çemberlerde (Dönel Kavşaklarda)Türkiye'de olduğunun aksine sağ tarafınızdan gelen  araca yol vermeniz gerekmektedir. Tali yoldan ana yola çıkarken önce sağ tarafınızı sonra sol tarafınızı kontrol etmelisiniz. 

Kuzey Kıbrıs'ta oto kiralama hizmeti almak istiyorsanız, trafik cezaları ile ilgili başlıca bilmeniz gerekenler ;

 • KKTC'de kiralık araçların trafik cezaları, cezanın yazıldığı tarihte araç kiralama sözleşmesinde ismi yazan kişiye yazılır. Bu cezaların ödenmesi ve takibi yine aracı kiralayan kişiye aittir. Adınıza yazılmış trafik cezalarını ödemeden ülkeden çıkış yaparsanız, son ödeme tarihinine kadar ödenmeyen cezalar katlanarak çoğalır ve bir sonraki ziyaretinizde size Ercan Havalimanı’ndan veya gemi limanlarından ülkeye giriş yaparken tebliğ edilir. Bu cezalar genellikle, sabit görüntülü hız kamera cezaları, kiralık araç kullanırken cep telefonunda konuşma, emniyet kemeri takmama, alköllü araç kullanma ve yanlış yapılan park cezalarıdır. Trafik cezaları ile ilgili başlıca bilmeniz gerekenler kısaca şöyledir; 
 • Kuzey Kıbrıs'ta genel olarak hız sınırları yerleşim yeri içinde 50 km, yerleşim yerleri dışında 65 km dir. Şehir dışında ise salon araçlar için belirlenen hız limiti 80 km ile 100 km arasında değişmektedir. Belirli yerlere yerleştirilmiş sabit görüntülü hız kameraları vardır ve daha önce tabelalarla belirtilen hız limitinin aşılması durumunda ilgili aracın resmini çekerek gerekli idari birimlere aktarır. Sabit Görüntülü hız radar cezaları hız sırasında kamera tarafından çekilen resimler ile itiraz durumunda ispat edilebilir. 
 • Çift sarı renk çizgi üzerine park etmek yasaktır ve polis tarafından tespit edildiği zaman rapor edilmektedir.  
 • Kıbrıs’ta kiralık araç kullanırken alabileceğiniz alkol sınırı "0" promildir. Bu nedenle alkol alıp kiralık araba kullanmamanızı öneririz. Alkollü araç kullanmanın para cezası da oldukça yüksektir, aynı zamanda ehliyetinize de el konulmaktadır.
 • Kıbrıs'ta kiralık araba kullanırken cep telefonu ile konuşmak yasaktır. Devriye gezen trafik polisleri tarafından fark edilirseniz, size trafik cezası yazabilirler.
 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde araç kullanırken emniyet kemeri takmak yasa gereği zorunludur. Emniyet kemerinizi şehir içi yollarda ve şehirler arası yollarda her zaman takılı bulundurmalısınız.

Kıbrıs Petrol Fiyatları

benzin-istasyonKıbrıs’ta petrol fiyatları Türkiye ile karşılaştırıldığı zaman daha ucuzdur. Kıbrıs'taki araçlar 95 oktan benzin, 98 oktan benzin ve euro dizel ile çalışmaktadır. Kıbrıs'ta LPG ile çalışan araç yoktur. Aynı zamanda LPG satışı da yoktur.

24.10.2018 tarihli benzin ve mazot fiyatları;

 • Kurşunsuz 98. 6.01 TL

 • Kurşunsuz 95. 5.81 TL

 • Euro Diesel. 5.76 TL

 • Gaz Yağı 5.59 TL


Genel olarak bakıldığında KKTC'de yakıt fiyatları Türkiye'den %30 - %40 daha ucuzdur. Tatil veya iş için Kıbrıs’a geleceğiniz zaman, araba kiralayarak adayı daha kolay ve daha ekonomik olarak gezebilirsiniz.

 

Not: Yakıt fiyatlarında günlük artış ve düşüşler olabildiğinden fiyatlar güncel olmayabilir.

Kibris oto kiralama

car rental keyKıbrıs’ta kiralık araba sektöründe lider konumda bulunan firmamızın 24 saat Ercan Havalimanı servisi yanı sıra merkez ofisi Girne’dedir. Bunun yanında Magosa’da kiralık araç ihtiyacı olan müşterilerimiz için Magosa şube ofisimiz vardır. Magosa şehri, Magosa Otelleri ve çevresine 24 saat kiralık araç hizmeti sağlıyoruz. Ercan Havalimanı araç kiralama servisimiz, alanda 24 saat hizmet vermektedir. Ercan Havalimanı teslim ve iadelerimiz tamamen ücretsizdir. Rezervasyonunu yaptırdığınız aracı havalimanına getiriyoruz. Yetkili personelimiz sizi kapıda karşılıyor ve kiralık aracınızı size teslim ediyor. Ödemenizi teslimden hemen sonra nakit veya kredi kartı ile yapabiliyorsunuz. Kira bitiminde araç tesliminin nasıl olacağı bilgisi size personelimiz tarafından verilecektir. Ercan Havalimanından kiraladığınız arabayı gemi limanlarında veya kaldığınız otelde de teslim edebilirsiniz.

Kıbrıs oto kiralama hizmetinden faydalanmak için 25 yaşınızı doldurmuş olmanız ve geçerli bir sürüş ehliyetinizin olması gerekiyor. Kuzey Kıbrıs’ta sol taraftan akmaktadır. Tüm kiralık araçların direksiyonları aracın sağ tarafındadır. Bu şu demek oluyor ki, düz vites bir araç kiraladığınız zaman vitesi sol elle değiştiriyorsunuz. Biraz zor olabileceğini düşünebilirsiniz ama kısa bir süre buna alışacağınızdan emin olun. Eğer düz vites kiralık araç kullanmanın size gerçekten zor geleceğini düşünüyorsanız, o zaman size otomatik vites bir araç kiralamanızı öneririz. Böylece vitesle uğraşmazsınız.

Hedefimiz Kıbrıs’ta oto kiralama hizmetini sizlere en hızlı ve en kolay şekilde sunmaktır. Bunun için istediğiniz zaman kiralık araç rezervasyonu yapabileceğiniz web sitemizi kullanabileceğiniz gibi 24 saat hizmet veren çağrı merkezimizi de arayabilirsiniz. İstediğiniz kiralik arabanın rezervasyonunu yaptırdıktan sonra size sadece uçaktan inip Kıbrıs’ı keşfetmek kalıyor.

Kibris Arac kiralama

car rental keyKıbrıs’ta kiralık araç ihtiyacınız mı var ? KIbrıs araba kiralama sektöründe sizlere en iyi rent a car hizmeti vermek için çalışan firmamızdan isteğiniz model kiralık aracı seçebilirsiniz. Kıbrıs araç kiralama hizmetimizden faydalanarak, Kıbrıs tatilinizin keyfini özgürce çıkarın. İsterseniz aracınızı extra ücret almadan Ercan Havalimanı’na getirelim veya havalimanından otelinize transferiniz varsa, kiralık aracınızı Kıbrıs’ta kaldığınız otele veya adrese  ücretsiz getirelim. Tek yapmanız gereken Kıbrıs’a gelmeden önce çağrı merkezimizi (0090 392 815 0014) arayarak rezervasyon yaptırmak veya sitemizden online rezervasyon formunu doldurmak. Rezervasyon onayını aldıktan sonra yetkili personelimiz istemiş olduğunuz kiralık aracınızı size istediğiniz yerde ve saate teslim edecektir. Size de Kuzey Kıbrıs’ın güzelliklerini gezip görmek kalacak. Kiralık araba KKTC’yi keşfetmek için en ekonomik ve en kolay yoldur. Kıbrıs karayolları haritasını da personelimizden istemeyi unutmayınız.

Filomuzda ekonomik sınıftan lüks araçlara kadar her türlü kiralık arabayı bulabilirisniz. Tüm bu kiralık araçları size KKTC’deki en iyi servis ve en uygun fiyat garantisi ile sunuyoruz. Araç kiranızda iken 24 saat yol yardımı ve ücretsiz oto yıkama servisimizle de hizmetinizdeyiz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini daha rahat gezebilmeniz için Navigasyon cihazımızı da günlük 10 TL karşılığında kiralayabilirisiniz. Böylece Kıbrıs adasında, çok daha rahat bir şekilde kiralık araba kullanabilirsiniz.

Ercan Havalimanı Rent A Car, Kıbrıs Araç Kiralama. 

 

Ercan Havalimanı Rent a car

ercan-havalimani-arac-kiralamaErcan Havalimanı rent a car ekibi olarak sizlere havalanında 7/24 kesintisiz en kaliteli araç kiralama hizmetini sunuyoruz.  Bizden kiraladığınız her araçla birlikte KKTC karayolları haritasını da sizlere ücretsiz veriyoruz. Aldığınız fiyata full kasko, ücretsiz teslim etme ve teslim alma, KDV ve limitsiz kilometre sürüşü dahildir. Amacımız size Kıbrıs tatilinizde herşey dahil Kıbrıs rent a car servisi sunmaktır. Kıbrıs’ta kiralık araba kullanırken dikkat etmeniz gereken, trafiğin sol taraftan akmasıdır. Trafik işaretleri kilometre olarak gösterilmektedir. Diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta ise özellikle ana yollarada ve şehir içlerinde konumlandırılan sabit görüntülü hız kameralarıdır.

Filomuzda Kıbrıs’ta rent a car sektöründe bulabileceğiniz her model kiralık aracı bulabilirisiniz. Kıbrıs seyahatinizde ne amaçladığınıza bağlı olarak kiralık arabanızı seçebilirisiniz. Eğer aile olarak geliyorsanız size ekonomik araçlarımızdan önerebiliriz. 2 kişiden fazla iseniz veya çocuklu bir aile iseniz size kiralık salon araçlarımızdan kiralamanızı önerebiliriz. Golf oynama hevesiniz varsa veya macera tutukunuysanız size 4x4 araçlarımızı tavsiye ederiz. Önemli iş ziyareti veya görüşme amaçlı Kıbrıs tatili planı yapmışsanız size lüks arabalarımızdan seçenek sunabiliriz.     

Kıbrıs Rent a Car

Kibris arac kiralama

Kıbrıs'ta Araç kiralama fiyatları - 2019