Kıbrıs'ta Araç Kiralama

Kıbrıs'ta Araç Kiralama Hakkında

arac kiralama sorular

Araç Kiralama hakkında bilmeniz gereken önemli bilgiler;

 • Kiralık aracı sadece araç kiralama sözleşmesi’nde ismi yazan kişiler kullanabilir. Sözleşmede ismi yazmayan şahıs aracı kullandığı zaman sigorta kapsamında olmayacak ve trafik suçu işlemiş sayılacak. Kiralık arabayı en fazla 2 kişi kullanabilir.

 • Kiralamış olduğunuz aracın ödemesi aracı teslim aldığınız gün peşin olarak nakit veya kredi kartı ile alınır.

 • Kıbrıs’ta araba kullanırken emniyet kemeri takma zorunluluğu vardır ve aynı zamanda telefon ile konuşmak kesinlikle yasaktır.

 • Şirketimizden kiralanan arabalar sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde kullanılabilir. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne araçlar kesinlikle geçemez.

 • Kıbrıs’ta araç kiralamak istiyorsanız mutlaka rezervasyon yapmanızı öneriyoruz. Böylece istediğiniz araç, istediğiniz saatte sizin hazır olacaktır.

 • Kiraladığınız aracı anlaşılan tarihten önce teslim ederseniz ücret iadesi yapılmaz, fakat bir sonraki kiralamanızda önceden kalan ücret toplam kiralamadan düşülür.

 • Aynı şekilde yakıt iadesi de yapılmaz. Aracı kiraladığınız gün yakıt miktarı ne ise aynı şekilde teslim etmenizi istiyoruz.

 • Kiralık aracınızı uzatmak istiyorsanız, sözleşme bitiş tarihinde en az 1 gün önce kiralık araç şirketine bilgi vermeniz gerekmektedir.

 • Çocuk koltuğu, bebek koltuğu, yükseltici gibi ekstra isteklerinizi rezervasyon esnasında lütfen belirtiniz.

 • Kuzey Kıbrıs’a giriş için vizeye gerek yoktur. Nüfus cüzdanınız veya pasaportunuzla giriş yapabilirsiniz.

 • Kıbrıs’ta araba kiraladığınız zaman, aracın sizde olduğu sürede oluşabilecek her türlü trafik cezasından sözleşmede ismi yazan kişiler sorumlu olacaktır.

 • Kıbrıs’ta trafik yolun sol tarafından akmaktadır. Tüm kiralık araçlar ise sağdan direksiyonludur. Sol trafikte zorlanacağınızı düşünüyorsanız, otomatik vitesli kiralık araç almanızı öneririz.

 • Kıbrıs’ta alkol ucuz olduğundan talep oldukça fazladır. Fakat söz konusu kiralık araçlar ise alkol kuralları çok katıdır, şöyle ki, KKTC’de kiralık araç kullanırken alabileceğiniz alkol oranı sadece %1 dir. Polis kontrolünde alkol, bu orandan yüksek olduğu zaman aracınız polis tarafından alıkonur, ehliyetiniz alınır ve yüksek bir para cezası ile karşı karşıya kalırsınız.

 • Araçta oluşabilecek herhangi bir hasar veya kaza durumunda önce kiralık araba şirketine daha sonra da kaza raporu tutması için polise haber verilmelidir. Aksi takdirde sigorta kapsam dışında kalabilirsiniz.

 • KKTC’de kiralamış olduğunuz rent a car aracını sözleşme tarih ve saat bitime kadar kullanabilirsiniz. Aksi takdirde sigorta kapsamı dışında kalacağınızı unutmayın.

 • Kıbrıs’ta kiraladığınız arabayı kullanırken, araçta herhangi bir mekanik veya benzeri bir arıza oluşması durumunda aracı durdurup hemen aracı kiraladığınız firmaya bilgi vermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sorumlu tutulabilirsiniz.

  Keyifli bir tatil geçirmeniz dileğiyle…

Kıbrıs’ta güvenilir araç kiralama şirketi

kibris ta guvenilir arac kiralamaKuzey Kıbrıs’a tatil veya iş için ya da hangi amaçla olursa olsun gelme planınız varsa ve Kıbrıs’ta güvenilir bir araç kiralama şirketi arıyorsanız Ercan Havalimanı Rent A Car’ı içiniz rahat olarak güvenle seçebilirsiniz. Şirketimiz Kıbrıs’ta araba kiralama hizmetini, KKTC devletinden almış olduğu yasal izinle, kiralık araçları temsil eden “Z” harfi ile başlayan kırmızı plakalı araçlarla gerçekleştirmektedir.

Yılların verdiği tecrübe ve birikimle firmamız siz müşterilerimize KKTC’de her zaman en iyi rent a car hizmetini vermeyi amaç edinmiştir ve bu yolda hali hazırda var olan müşterilerimizden aldığımız pozitif destekle verdiğimiz hizmetin daha iyisini verebilmek için çaba göstermekteyiz. Geçtiğimiz yıllarda ve bugün en doğru ve ekonomik araba kiralama fiyatlarımızla memnuniyetinizi sağlıyoruz.

Firmamız geçen süre içinde edindiği deneyimlerle Kıbrıs’ta oto kiralama sektöründeki tüm hizmetleri kaliteli ve hızlı bir şekilde sunmaya devam etmektedir. Kıbrıs’ta araç kiralama hizmetimizi denemenizi tavsiye ediyoruz ve bu alandaki servisimizi profesyonel firma kimliğimizle mutlak memnuniyet garantisiyle verdiğimizi bilmenizi istiyoruz.

Şirketimiz Kıbrıs’ta tatil ve araba kiralamak ile ilgili tüm taleplerinize karşılık bulmak için her zaman hizmetinizdedir. Sizlere Kuzey Kıbrıs’ta en iyi rent a car hizmetini vermeye devam edeceğiz.

Kıbrıs'ta Şoförlü Araç Kiralama

kibris-soforlu-arac-kiralamaKıbrıs’ta şoförlü araba kiralama hizmeti arıyorsanız doğru adrestesiniz. Ercan Havalimanı Rent A Car olarak kiraladığımız son model araçlarımızın yanında “şoförlü kiralık araba” hizmeti de sağlıyoruz. Kişi sayınıza göre aracınızı ayarlıyor ve sizi Ercan Havaalanı’nda karşılıyoruz.

Kıbrıs trafiğinde araç kullanmak istemiyorsanız veya zorluk çekeceğinizi düşünüyorsanız, şoförlü araç kiralama servisimizden faydalanabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz yere adres bulma sıkıntısı çekmeden istediğiniz saatte ulaşabilirsiniz. 

Şoförlerimiz çalışma saatleri sabah 09.00, akşam 20.00 arasıdır. Bu saatlerin dışında şoförlü araba istiyorsanız, bize önceden bilgi vermeniz gerekmektedir. Profesyonel olarak gerçekleştirdiğimiz bu hizmetimizde, şoförlerimiz gezi sırasında isteğe göre rehberlik hizmeti de verebilmekte, size Kıbrıs tatilinizde veya iş gezinizde keyifli anlar yaşatabilmektedir.

Bizden KKTC’de şoförlü araba kiralama hizmeti hakkında fiyat almadan önce lütfen gidilecek güzergah hakkında bilgi veriniz. Faturanızı KDV dahil olarak hizmet bitimde alabilirsiniz.

KKTC'de şoförlü araç kiralamak için tıklayınız !

Kıbrıs'ta sabit hız kameraları

kibris-radarKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 2007 yılından beri faaliyette olan, şehir içi ve şehirler arası yollara yerleştirilmiş sabit görüntülü hız kameraları bulunmaktadır.

Hız kameraların esas amacı, araç sürücülerinin trafikte daha dikkatli araç kullanmasını sağlamak ve hız sınırını aşmadan güvenli bir şekilde seyahat etmelerine yardımcı olmaktır. Bu kameralar genel olarak tehlikeli virajlarda, çift şeritli ana yollarda, okul önlerinde, dönel kavşaklara gelmeden önce veya sürat yapılmaması gereken yerlere konulmuştur.

Kameraları gizlenmiş değildirler ve rahatça görülebilirler. Kameraya ulaşmadan önce en az 4 veya 5 uyarı levhası size kameraya ulaşmadan bilgilendirmektedir. Gördüğünüz ilk levhadan sonra yavaşlamaya başlamalısınız.

Sabit hız kameralarının bazıları hem önden hem de arkadan çekim yapabilmektedir. Bu yüzden hız sınırına bağlı kalmanız avantajınıza olacaktır. Kıbrıs genelinde görüntülü radarların hız sınırları yerleştirildiği yere göre değişmektedir. Hız sınırları, şehir içinde 50 km ile 65 km, şehirler arası yollarda 80 km ile 100 km arasında değişmektedir. 

Kiralık araçla hız sınırına uymayıp radara girdiğiniz zaman, sistem aracın  fotoğrafını çeker, kaydeder ve bir sonraki KKTC ziyaretinizde muhaceret polisi tarafından size gemi limanlarında veya Ercan Havalimanı'nda tebliğ edilir. Tebliğ aldığınız trafik cezasını ödemeden adadan çıkış yapamazsınız. Ceza KKTC’deki herhangi bir karakola ödenebilir. Aldığınız trafik cezasına itiraz etmeniz durumunda, cezanız size Lefkoşa merkez karakolunda fotoğrafla birlikte ıspat edilebilir.

01.09.2012 itibarı ile uygulanan para ve puan cezaları aşağıdaki gibidir ;

 1. 1.Hız sınırını, 20 km'ye kadar aşmanın cezası 130 TL ve 5 ceza puanıdır.
 2. 2.Hız sınırını, 20-40 km arası aşmanın cezası 195 TL ve 25 ceza puanıdır.
 3. 3.Hız sınırını, 40 km'den fazla aşmanın cezası 325 TL ve 50 ceza puanıdır.

Ceza bildirim formunun tebliği yapıldığı andan itibaren 15 gün içerisinde herhangi bir Kaza Polis Müdürlüğü Trafik Şubesi'ne yukarıda belitilen cezanın ödenmesi gerekmektedir.

Kıbrıs'ta Günlük Araç Kiralama

car rentalKıbrıs’ta araba kiralama minimum 3 gündür. 1 veya 2 gün araç kiralamak isteyen müşterilerimiz, 3 günlük araç kiralama bedelini ödeme kaydı ile araç kiralayabilirler. Bunun yanı sıra,

KKTC’ye kısa süreli iş veya aile ziyaretinde bulunan müşterilerimizden ve kısa süreli gezi amaçlı ülkemize gelmek isteyen turistlerden KKTC’de günlük araç kiralama konusunda şirketimize yoğun talep gelmektedir. Ercan Havalimanı Rent A Car olarak Kıbrıs’ta kısa süreli kalacak olan müşterilerimize özel “günlük araç kiralama” kampanyasını başlatıyoruz. Kiralayacağınız aracın marka ve modeline göre fiyatlarda değişiklik olabildiğinden, KKTC’de günlük araç kiralama talebiniz için, bizimle iletişime geçerek fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirisiniz.

Kıbrıs günlük araç kiralama için tıklayınız !

Kıbrıs Trafik Cezaları

kibris-trafik-cezaKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde trafik tıpkı İngiltere'de olduğu gibi, sol şeritten akmaktadır. Bu sistem Kıbrıs'ın İngiliz sömürgesinde olduğu dönemden kalma bir uygulamadır. Türkiye' de özellikle de İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde aktif olarak araç kullananlar, KKTC'de de zorlanmadan kiralık araba kullanabilirler. Ancak daha önce soldan işleyen trafikte araç kullanmamışsanız, sizler için bir kaç küçük  tavsiyemiz var;

Kıbrıs’ta trafik soldan aktığı için tüm kiralık araçların direksiyonları aracın sağ tarafındadır. Vites kolunu ise sol elinizle kontrol etmeniz gerekecektir. Sol elle vites atmakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız, size otomatik vites bir araç kiralamanızı tavsiye ederiz.

Önünüzde giden aracı geçmeniz gerektiğinde, önünüzdeki aracın sağ tarafından geçmeniz gerektiğini unutmayınız. 

Çemberlerde (Dönel Kavşaklarda)Türkiye'de olduğunun aksine sağ tarafınızdan gelen  araca yol vermeniz gerekmektedir. Tali yoldan ana yola çıkarken önce sağ tarafınızı sonra sol tarafınızı kontrol etmelisiniz. 

Kuzey Kıbrıs'ta oto kiralama hizmeti almak istiyorsanız, trafik cezaları ile ilgili başlıca bilmeniz gerekenler ;

 • KKTC'de kiralık araçların trafik cezaları, cezanın yazıldığı tarihte araç kiralama sözleşmesinde ismi yazan kişiye yazılır. Bu cezaların ödenmesi ve takibi yine aracı kiralayan kişiye aittir. Adınıza yazılmış trafik cezalarını ödemeden ülkeden çıkış yaparsanız, son ödeme tarihinine kadar ödenmeyen cezalar katlanarak çoğalır ve bir sonraki ziyaretinizde size Ercan Havalimanı’ndan veya gemi limanlarından ülkeye giriş yaparken tebliğ edilir. Bu cezalar genellikle, sabit görüntülü hız kamera cezaları, kiralık araç kullanırken cep telefonunda konuşma, emniyet kemeri takmama, alköllü araç kullanma ve yanlış yapılan park cezalarıdır. Trafik cezaları ile ilgili başlıca bilmeniz gerekenler kısaca şöyledir; 
 • Kuzey Kıbrıs'ta genel olarak hız sınırları yerleşim yeri içinde 50 km, yerleşim yerleri dışında 65 km dir. Şehir dışında ise salon araçlar için belirlenen hız limiti 80 km ile 100 km arasında değişmektedir. Belirli yerlere yerleştirilmiş sabit görüntülü hız kameraları vardır ve daha önce tabelalarla belirtilen hız limitinin aşılması durumunda ilgili aracın resmini çekerek gerekli idari birimlere aktarır. Sabit Görüntülü hız radar cezaları hız sırasında kamera tarafından çekilen resimler ile itiraz durumunda ispat edilebilir. 
 • Çift sarı renk çizgi üzerine park etmek yasaktır ve polis tarafından tespit edildiği zaman rapor edilmektedir.  
 • Kıbrıs’ta kiralık araç kullanırken alabileceğiniz alkol sınırı "0" promildir. Bu nedenle alkol alıp kiralık araba kullanmamanızı öneririz. Alkollü araç kullanmanın para cezası da oldukça yüksektir, aynı zamanda ehliyetinize de el konulmaktadır.
 • Kıbrıs'ta kiralık araba kullanırken cep telefonu ile konuşmak yasaktır. Devriye gezen trafik polisleri tarafından fark edilirseniz, size trafik cezası yazabilirler.
 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde araç kullanırken emniyet kemeri takmak yasa gereği zorunludur. Emniyet kemerinizi şehir içi yollarda ve şehirler arası yollarda her zaman takılı bulundurmalısınız.

Kıbrıs Petrol Fiyatları

benzin-istasyonKıbrıs’ta petrol fiyatları Türkiye ile karşılaştırıldığı zaman daha ucuzdur. Kıbrıs'taki araçlar 95 oktan benzin, 98 oktan benzin ve euro dizel ile çalışmaktadır. Kıbrıs'ta LPG ile çalışan araç yoktur. Aynı zamanda LPG satışı da yoktur.

10.01.2021 tarihli benzin ve mazot fiyatları;

 • Kurşunsuz 98, 5.88 TL

 • Kurşunsuz 95, 5.78 TL

 • Euro Diesel, 5.32 TL

 • Gaz Yağı, 5.29 TL


Genel olarak bakıldığında KKTC'de yakıt fiyatları Türkiye'den %30 - %40 daha ucuzdur. Tatil veya iş için Kıbrıs’a geleceğiniz zaman, araba kiralayarak adayı daha kolay ve daha ekonomik olarak gezebilirsiniz.

 

Not: Yakıt fiyatlarında günlük artış ve düşüşler olabildiğinden fiyatlar güncel olmayabilir.

Kibris oto kiralama

car rental keyKıbrıs’ta kiralık araba sektöründe lider konumda bulunan firmamızın 24 saat Ercan Havalimanı servisi yanı sıra merkez ofisi Girne’dedir. Bunun yanında Magosa’da kiralık araç ihtiyacı olan müşterilerimiz için Magosa şube ofisimiz vardır. Magosa şehri, Magosa Otelleri ve çevresine 24 saat kiralık araç hizmeti sağlıyoruz. Ercan Havalimanı araç kiralama servisimiz, alanda 24 saat hizmet vermektedir. Ercan Havalimanı teslim ve iadelerimiz tamamen ücretsizdir. Rezervasyonunu yaptırdığınız aracı havalimanına getiriyoruz. Yetkili personelimiz sizi kapıda karşılıyor ve kiralık aracınızı size teslim ediyor. Ödemenizi teslimden hemen sonra nakit veya kredi kartı ile yapabiliyorsunuz. Kira bitiminde araç tesliminin nasıl olacağı bilgisi size personelimiz tarafından verilecektir. Ercan Havalimanından kiraladığınız arabayı gemi limanlarında veya kaldığınız otelde de teslim edebilirsiniz.

Kıbrıs oto kiralama hizmetinden faydalanmak için 25 yaşınızı doldurmuş olmanız ve geçerli bir sürüş ehliyetinizin olması gerekiyor. Kuzey Kıbrıs’ta sol taraftan akmaktadır. Tüm kiralık araçların direksiyonları aracın sağ tarafındadır. Bu şu demek oluyor ki, düz vites bir araç kiraladığınız zaman vitesi sol elle değiştiriyorsunuz. Biraz zor olabileceğini düşünebilirsiniz ama kısa bir süre buna alışacağınızdan emin olun. Eğer düz vites kiralık araç kullanmanın size gerçekten zor geleceğini düşünüyorsanız, o zaman size otomatik vites bir araç kiralamanızı öneririz. Böylece vitesle uğraşmazsınız.

Hedefimiz Kıbrıs’ta oto kiralama hizmetini sizlere en hızlı ve en kolay şekilde sunmaktır. Bunun için istediğiniz zaman kiralık araç rezervasyonu yapabileceğiniz web sitemizi kullanabileceğiniz gibi 24 saat hizmet veren çağrı merkezimizi de arayabilirsiniz. İstediğiniz kiralik arabanın rezervasyonunu yaptırdıktan sonra size sadece uçaktan inip Kıbrıs’ı keşfetmek kalıyor.

Kıbrıs Rent a Car

Kibris arac kiralama

Kıbrıs'ta Araç kiralama fiyatları - 2019