Kiralama Şartları

Araç Kiralama Şartları :

Kıbrıs’ta araç kiralamak için online talep formumuzu doldurmanız veya bizim ile irtibata geçmeniz yeterlidir. Ön ödeme veya kapora talep etmiyoruz. Ercan Havaalanı teslimlerimiz tamamen ücretsizdir.

Ehliyet ve Yaş: KKTC’de araba kiralamak için en az 3 yıllık ehliyetinizin olması gereklidir. Bunun yanında 25 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.


Araba Kiralama Süresi :KKTC’de oto kiralama süresi minimum 3 gündür. İsteğe bağlı olarak, 3 günlük toplam ücreti ödeme koşulu ile aracı 1 veya 2 gün de kiralayabilirsiniz. Uzun süreli oto kiralamak isteyenler için şirketimizce indirimli fiyatlar uygulanır. 

Araç kiralama fiyatlarıı ve koşullarına ilişkin daha detaylı bilgi için ofislerimizi veya 24 saat hizmet veren çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Araç kiralama esnasında, kiralayacak kişinin geçerli sürüş ehliyeti ve nüfus cüzdanı veya pasaportunun mutlaka yanında olması gerekmektedir.

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler:

 • Muafiyetli Kaza Sigortası. (500 Euro). Tüm kiralık araç fiyatlarına Muafiyetli Kaza Sigortası (Collusion Damage Waiver) dahildir. Bu kaza sigortası  kaza anındaki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının oluşması durumunda, çarpışma sonucu oluşan hasarın 500 Euro ya kadar olan kısmı müşteriye ait olmak üzere, geri kalan hasarı tazmin eder. (Eğer kaza esnasında aracı kirasında bulunduran kişi suçsuz ise, 500 Euro muafiyet talep edilmez). Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yerindeki hasarlar, lastikte oluşan hasarlar, cam kırılması, far kırılması, anahtarın kırılması veya kaybolması) hasarları kapsamaz.

 • Araçların teslim öncesi hijyenik temizliği ve mekanik bakımı

 • Sınırsız Km

 • 7/24 Ercan Havalimanında teslim ve iade

 • KDV

 • KKTC yol haritası

 • Bebek veya çocuk koltuğu

 • İlave sürücü

 • 24 saat yol yardımı

Sigortanın geçerli olması için gereken koşullar :

 •  Tüm araçlarımız full sigortalıdır, ancak sürücünün suçlu olduğu durumlarda istenen muafiyet ücreti vardır. (500 euro)
 • Aşağıdaki durumların oluşması durumunda sigortadan yararlanma teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar, sigorta kapsam dışında kalacak ve sürücünün sorumluluğunda olacaktır;

 • Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor gücü ile kullanılması, araca yanlış yakıt doldurulması başkalarına kiralanan araç ile öğretim yapılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi ve benzeri diğer trafiğe uygun olmayan durumlar.) Böyle durumlarda aracı kiraya veren şirketin kira sözleşmesini fesh edip arabayı ücret iadesiz kiracıdan alma hakkı olacaktır,
 • Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, diğer araçlarla yarış yapılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer haller),
 • Aracın trafiğe kapalı alanlarda veya yasal olmayan yollarda kullanılması,
 • Kiralanan araçla başka bir aracın çekilmesi,
 • Aracın iç aksamlarında oluşacak hasarlar (koltukların kırılması, yırtılması veya  sigaradan yanması, dikiz aynasının kırılması, herhangi bir iç aksamın zarar görmesi vb). Bu gibi haller müşteri kullanım hatası olduğundan kiracının sorumluluğunda olacaktır.
 • Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
 • Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
 • Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
 • Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi. Böyle bir durumda araçta oluşabilecek her türlü tamamen kiracının sorumluluğunda olacaktır.
 • Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
 • Lastik, cam veya farlarda meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortasına dahil değildir,
 • 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.

Bilinmesi Gereken Kurallar,

Ercan Havalimanı Rent A Car’a ait tüm kiralık araçlar sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde kullanılabilir. Araçlar Güney Kıbrıs Rum kesimine geçemez.

Araçların tesliminde 2 saate kadar olan gecikmeler için ek ücret alınmaz. 2 saati  geçen gecikmeler 1 tam gün olarak hesaplanır ve 1 gün fiyatı tahsil edilir.

Sözleşmenin bitiş tarihinden önceki araç teslimlerinde, yapılan sözleşme üzerinden peşin ödenen vergi (KDV) ve sigorta bedelleri nedeniyle, ödenen ücret geri iade edilmez.Ödeme : Ödemenin tamamı araç kiralama sözleşmesi imzalandıktan sonra alınır. Ödeme herhangi bir para birimi ile yapılabilir. Ödemelerde American Express hariç tüm kredi kartları komisyonsuz olarak kabul edilir. Arzu eden müşterilerimiz “mail order” ile de Kıbrıs’a gelmeden ödemelerini gerçekleştirebilir. Kıbrıs’ta bir ilki gerçekleştirerek kredi kartına taksit ile Kıbrıs’ta araç kiralama servisi veriyoruz.

Yakıt : Yakıt kiralayana aittir, hangi seviyede teslim edilirse, araç tesliminde yine aynı seviyede teslim alınır. Eğer yakıt dolu istenirse, önceden bildirilmek suretiyle yakıt dolu teslim edilir ve teslim esnasında fatura karşılığı benzin ücreti kiralayandan tahsil edilir. Araç tesliminde bırakılan fazla miktardaki yakıt için para iadesi yapılmaz.

Trafik Cezaları : Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza, aracı kirasında bulunduran kişiye aittir. Bunların başında da sabit hız kameraları ve park cezaları gelmektedir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

 

Aracın Kira Süresini Uzatma : Aracı kirasında bulunduran kişi, kira süresini uzatmak için Ercan Havalimanı Rent A Car ofislerine en az 24 saat önce bilgi vermelidir. Aksi takdirde aracın başka rezervasyonu olması halinde aracın kirasını uzatmama hakkı şirkette saklıdır.

Şoförlü Araç Kiralama : Şoförlerimizin müsaitliği konusunda lütfen ofislerimizle irtibata geçiniz.

Rezervasyon İptalleri : Rezervasyon en az 24 saat öncesinde iptal edildiği takdirde, ücret alınmaz.

Arıza veya kaza durumunda yapılması gerekenler;

Kiraladığınız araçta arıza meydana gelirse veya kaza durumunda yapılacaklar şöyledir;

1.Şirketimizin 7/24 hizmet veren çağrı merkezini arayıp bilgi veriniz. (Acil numaramız: (0548 888 1 999)

2.Kaza durumunda şirketimiz yetkilisinden aldığınız talimat doğrultusunda hareket edeiniz ve olay yerine trafik polisi gelene kadar araçları yerinden hareket ettirmeyiniz. Polisin kaza raporu tutmasını bekleyiniz.

3.Aracınızın teknik arızası durumunda aracı durdurun, acil çağrı merkezimizi arayarak bilgi veriniz ve konuştuğunuz yetkilinin size vereceği talimatlar doğrultusunda hareket edin. Yetkili servisimiz en erken zamanda yanınıza gelecek ve gereken yapılacaktır.

Kıbrıs Rent a Car

Kibris arac kiralama

Kıbrıs'ta Araç kiralama fiyatları - 2019